Poradna

Zeptejte se na cokoliv o fotovoltaice a naši experti vám rádi poradí.

Zeptejte se nás

Odeslání souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Petr Valla / Hodonín

15.05.2023

Dobrý den, měl bych zájem o práci, montáž solárních panelů, máte ještě volné místo?

Odpovídáme:

Dobrý den, stále máme volné pozice pro montéry solárních panelů. Neváhejte nás kontaktovat na tel. +420 725 082 004. S pozdravem Jan Dohnálek, jednatel společnosti

Petra Dvořáková / Hodonín

30.04.2023

Za jak dlouho se mi investice do fotovltaického systému vrátí?

Odpovídáme:

Návratnost investice do fotovoltaických systémů se liší v závislosti na řadě faktorů, včetně počtu panelů, velikosti baterie, množství slunečního svitu v dané oblasti, aktuálních sazeb za elektřinu a dalších. Obecně platí, že návratnost investice do fotovoltaického systému se pohybuje mezi 7 až 14 lety. Záleží také na tom, zda využíváte nějaké státní dotace či podpory, které mohou dobu návratnosti zkrátit. Pro přesný výpočet je nejlepší konzultovat konkrétní situaci s odborníkem na fotovoltaické instalace.

Jiří Novák / Vyškov

19.04.2023

Jakou údržbu vyžadují fotovoltaické panely? Je třeba je často čistit nebo mají nějakou další speciální péči?

Odpovídáme:

Fotovoltaické panely obecně vyžadují minimální údržbu. Je doporučeno provádět vizuální kontrolu zařízení jednou za rok, abyste se ujistili, že nejsou žádné viditelné poškození. Co se týče čištění, panely jsou obvykle navrženy tak, aby se samočistily za pomoci deště. Pokud však žijete v oblasti s vysokým množstvím prachu nebo jiných usazenin, mohlo by být užitečné panely občas vyčistit. Vždy je ale nejlepší konzultovat konkrétní údržbu s odborníkem.

Petr Šácha / Blansko

4.04.2023

Dobrý den, zajímala by mě cena FVE na klíč, 10 kwp?

Odpovídáme:

Dobrý den pane Šácho, toto je složitější otázka, protože každá instalace je originální a je třeba ji zkonzultovat na místě s technikem, ale obecně se bude cena pohybovat od 290 000,- po odečtení dotace. Pro přesnější cenu vyplňte prosím náš konfigurátor a náš obchodní zástupce pro Vás vytvoří nezávaznou nabídku https://solarin.cz/konfigurator-fve-pro-rodinne-domy/

Miroslav Špireng / Brno

27.01.2023

Dobrý den, jak velkou FVE potřebuji proto abych mohl být nezávislí na elektrické energii ze sítě?

Odpovídáme:

Dobrý den, tato otázka se nedá zodpovědět bez návštěvy technika na místě. S pozdravem Michael Munclinger

Jan Vala / Hodonín

22.10.2022

Dobrý den, kdy má smysl pořizovat fotovoltaickou elektrárnu? Mám zájem o nabídku na fotovoltaickou elektrárnu na klíč. Můžete mě kontaktovat?

Odpovídáme:

Dobrý den, pohybuje-li se vaše roční spotřeba elektrické energie kolem 2,5 MWh, pak je na místě uvažovat o pořízení fotovoltaické elektrárny.

Martin Neuman / Praha

14.10.2022

Dobrý den, jak velkou baterii potřebuji k fotovoltaice?

Odpovídáme:

Dobrý den, velikost bateriového úložiště je individuální a závisí na zvyklostech každé domácnosti. Obecně se však doporučuje kapacita baterie 2 – 3 kWh na každý instalovaný 1 kWp.

Petr Pánek / Brno

1.10.2022

Dobrý den, jak dlouho prosím trvá vyřízení dotace na fotovoltaiku?

Odpovídáme:

Dobrý den, vyřízení dotace na fotovoltaiku trvá 6 – 8 týdnů od odeslání žádosti na Fond ministerstva životního prostředí. Žádost je možné odeslat až poté, co můžete oficiálně využívat FVE, tzn. po její instalaci a výměně elektroměru.

Napište nám

Máte dotaz nebo hledáte specialistu na fotovoltaiky?
Na vaši zpráv odpovíme nejpozději do 24 hodin.

Napsat zprávu

Zavoláme vám

Nechte nám na sebe číslo. Zavoláme vám a se vším poradíme.

Zavolejte mi